Güvenlik Sistemi Kurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

guvenSitelere, apartmanlara, bireysel veya kurumsal işletmelere güvenlik kamera sistemi kurdururken nelere dikkat etmeliyiz?
Güvenlik kamera sistemlerinin donanım ve kurulum maliyetlerinin ucuzlaması ile birlikte artık her mekanda kameraları görmek mümkün olabiliyor. Ancak herkesin kurarken hayal ettikleri faydalar ile sistemin kullanılması ile birlikte ortaya çıkan sonuçlar arasında tam bir uçurum var.
Güvenlik kamera sistemleri doğru şekilde kurulmaz ise caydırıcılık özelliği dışında hiç bir fayda sağlamaz. Görüntünün delil olarak kullanılabilmesi için her şeyden önce, tanıklık ettiği olayla ilgili net bilgiler içermesi gerekir. Binaya giren bir hırsızın yakalanabilmesi, kuyumcu dükkanından altın çalmaya çalışan şahsın tespit edilebilmesi, alışveriş merkezlerini ve ATM cihazlarını mesken edinmiş dolandırıcıların tespit edilebilmesi için amaca uygun güvenlik kamera sisteminin kurulması şarttır.
Yukarıda belirtilen örnekler çok sayıda artırılabilir. Bu nedenle her şeyden önce güvenlik kamera sistemin kurulma amacı ve sistem kurulduktan sonra beklenen fayda net olarak belirlenmelidir.

Updated: 2 Mayıs 2014 — 19:59

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tunalı Güvenlik © 2014